...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Tomb Raider 6 (Angel of Darkness) - Příběh

28. prosince 2010 v 19:46 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Tomb Raider AoD
Tomb Raider 6 (Angel of Darkness)

Lara Croft je obviněna z vraždy svého dlouholetého přítele a také učitele - Wernera Von Croye. Tato událost rozpoutá celý slet zvratů. Ano, Lara Croft není mrtvá, jak jsme si mysleli, nýbrž se navrátila zpět z trosek chrámu. A vydává se na dlouhou cestu, jejímž cílem je dokázat svou nevinnu a očistit tak své jméno. Čeká ji dobrodružství plné akce, zrady, ale hlavně boje za spravedlnost a záchranu světa.

!!Následující detailní popis příběhu obsahuje podrobné informace. Pokud se nechcete tedy připravit o překvapení ve hře, nečtěte jej prosím!!

Celý příběh začíná v bytě Wernera von Croye. Pozval k sobě Laru Croft (která se již zcela zotavila ze svého menšího zasypání v Egyptě) a žádá ji o pomoc. Vypadá při tom skutečně hodně vyděšeně. Lara Croft ale jeho žádost razantně odmítne a chystá se k odchodu. Stále mu totiž ještě zazlívá události z Egypta. (Wernerovi se nepodaří jí zachránit, čímž ona spadne do hlubin.) V ten okamžik ale nastane tma. Lara se probouzí na zemi a před ní leží na zemi Werner von Croy. Už mu nemůže pomoci.
Než si stačí ale pořádně uvědomit, co se vlastně stalo, objeví se policie. Lara utíká temnými uličkami, v patách jsou jí policejní psi. Zamíří do domu a rychle vyběhne do patra, psi stále za ní. Chodbou se dostane až k oknu, před kterým se zarazí, ale jeden ze psů po ní skočí. Lara propadne sklem a přistane přímo v popelnici. Vyleze z ní ven a ještě se ohlédne. Psi na ní štěkají z díry, kde předtím ještě bylo okno, a jeden z nich má v tlamě její batoh.
Plížení u stěny bohužel člověka neušetří ne moc příjemných pohledů...

Po nelehkém překážkovém běhu přes střechy a s policií v patách, se Lara dostane až do bytu Margot Carvierové. Snaží se jí vysvětlit, že není vrah, ale přesto na ní Carvierová zavolá policii. Předtím jí ale poskytne vodítko a tím jí pomůže přece jen trošku dále. Ráno se Lara probouzí v opuštěné tramvaji poblíž bezdomovců. V městě se setká s několika osobami, které jí dají užitečné rady. V kavárně narazí na zvláštního chlapíka, sedícího v koutě, ale výrazněji se jím nezabývá. Později Lara zjistí, že by jí mohl s jejím problémem pomoci mafián Bouchard. Hodně času stráví jeho hledáním, ale poté ho konečně nalezne v jeho podzemním úkrytu. Dohodnou se na spolupráci a Lara se vzápětí vydá do kanalizace pod Louvrem. Po bloudění mezi krysami se jí povede dostat svým (jak jinak než) svérázným způsobem do budovy.
Přes četné chodby, laserové pasti a jinak střežené oblasti, pronikne až do pracovny Margot Carvierové, kde získá podstatné informace. Poté sestoupí do podzemí k vykopávkám, a po vyřešení mechanismu dveří, se ocitne ve starobylém komplexu. Musí překonat nesčetné množství smrtících pastí i nepřátel, aby se dostala k Obscurovým kresbám, které hledá. Dozvěděla se totiž, že za celým tím obrovským průserem stojí temný alchymista (a cvok) Eckhard, který se snaží s pomocí kreseb oživit starou biblickou rasu Nelphilim. A kdo musí opět zabránit zkáze světa? No to byste neuhádli..
Po souboji se strážcem kreseb se Laře podaří vrátit se zpět do galerií. Jenže jí překvapí Kurtis Trent, který ji kresby velmi rafinovaně vyfoukne. Jak na potvoru se ale ve stejný okamžik i objeví Gunderson se svými pomocníky, takže se ona příjemná "kulturní vložka" v podobě Kurtise Trenta, velice svižně změní ve zběsilý útěk chodbami. Přitom Kurtis Laře celou dobu utíká. Dostanou se společně do chodby dříve, než ji zavalí obří štít a odřízne tak Gundersonovým jednotkám cestu.
Kurtis Laře uteče ven na ulici, ale jakmile ho ta dožene, najde jej v bezvědomí ležet na zemi. Přiblíží se k němu, ale v ten okamžik jí někdo udeří do hlavy.
Nepřátel Lara bude muset přeprat opravdu hodně...tolik k očištění jména...jednu vraždu sice nespáchala, zato ale sto dalších :P

Po nějaké době jí probere Bouchard. Po Kurtovi ani stopy. Bouchard ji poté odveze zpět do apartmánu Wernera von Croye, ale vzápětí na ní pošle "čištice". Lara, která mezitím nic netuší, se prochází po bytě a přitom se jí vybaví, co se ten večer vlastně přesně stalo. Vtom je ale zaskočena "čističem" a po boji s ním zvítězí. Přistoupí k jeho tělu na zemi a vzkáže Bouchardovi přes jeho vysílačku, že s ním zdaleka ještě neskočila. Poté pohlédne na vizitku, kterou měl "čistič" u sebe. A vydá se do Prahy…

Události vtom naberou velmi rychlý spád a než se stačí pořádně zorientovat, setká se opět s Bouchardem. Tentokrát ovšem už jako nepřítelem, kterého vyslechne.
Když se ale navrátí zpět do místnosti, najde jej mrtvého. Krátce na to se stane v pevnosti Strahov svědkem vraždy novináře Luddicka, který jí na její cestě také pomohl. Po chvíli bloudění pevností uvidí další dvě vraždy (Dr. Muller a Boaz) a opět narazí na Kurtise Trenta, který ji zavře v kapsli a sám se vydá do Sanatoria.
Rozhodně nedoporučuji si jít do Sanatoria na romantickou procházku...i když...s Kurtem jdu kamkoli!
Kurtis zde projde docela obstojným peklem a navždy skoncuje s Proto-Nelphilim, tedy monstrem, které uteklo z pro něj určených prostor a obrátilo celý komplex naruby. Vrátí se zpět za Larou, protože ta mu předtím rafinovaně ukradla úlomek dýky. Rozhodnou se uzavřít spojenectví a Lara se poté vydá do podvodní oblasti. Když se ale vynoří ven, čeká ji nemilé překvapení. Eckhard zajal Kurtise, stojí na balkoně a požaduje výměnou za něj kresbu, kterou právě získala. Lara mu kresbu přenechá a Kurtis přistane vedle ní. Náhle se ale za nimi objeví příšerná věc.

Zmutovaná bioložka Boaz. Kurtis rychle začne jednat a Laru i s úlomky dýky vyhodí na balkon. Sám se pak pustí do boje s Boaz. Podaří se mu nad ní zvítězit, ale sám je těžce raněn a upadá do bezvědomí. Možná, že umírá.
Musíme to brát pozitivně - kdyby nebyly vidět, bylo by to ještě horší...
Laře se mezitím podaří najít Eckharda a zvítězit ve finálním boji. Skočí na Spáče (jeden z Nelphilim) a vrazí mu na nohu artefakt, slepený z kreseb, který způsobí explozi. Lara se po nějaké chvíli probouzí na zemi poblíž krvavé skvrny na místě, kde předtím ležel Kurtis. Bere do ruky jeho chirugai (kotouč, Kurtova zbraň) a vkročí do temné brány…

Tomb Raider AoD měla být původně trilogie, proto také asi tak otevřený konec. Bohužel ale nevyšlo vše podle plánu tvůrců, a tak se z tohoto otevřeného konce stal konec totální. Zkrátka: "Domysli si sám..."Pink-Sun (Kurtisan)
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
Tomb Raider 6 (Angel of Darkness) - rozcestník
Postavy
→ Recenze
→ Lokace
→ Nepřátelé
Kurtis Trent
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama