...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Leden 2011

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Questy

29. ledna 2011 v 14:49 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
Co je to Quest?
Quest ( ve hře se velice často zkracuje jako Q nebo q ) je úkol, který byste měli splnit pro rychlejší postup ve hře. Ale, co to říkám - nedělejte Questy a budete levelovat 20 let. Jsou povinností, jinak se nepohnete! Na každém levelu dostanete přisouzen jejich určitý počet. Můžete je zjistit stiskem klávesy "Q" na klávesnici. Když si poté rozkliknete záložku NORMAL, zobrazí se vám Questy, pro vás přístupné.

Quest samotný získáte tak, že si jej vyzvednete u NPC. (NPC je nehratelná postava, která vám může nějak pomoci, či zadat Quest) Pokud nevíte, jak se dostat k NPC nebo naopak k místu, které máte navštívit, stačí kliknout na zelené písmo, kterým je jméno onoho místa nebo NPC napsáno. Když si rozkliknete v panelu Questů jeden z nich, uvidíte text přímo pod zadáním. Poté, co na nápis kliknete, budete automaticky dovedeni k NPC nebo naopak k požadovanému místu.

Anebo....některé questy jdou získat i ze scrollů, které například vypadnou z nějaké potvory. Jenže s těmi může být někdy kříž, protože jsou sem-tam docela šílené. Například "Zabijte 20 monster za 3 minuty". To sami asi nedáte :D Dále je ke questu možné přijít jen proběhnutím nějakým specifickým místem. V tomto případě vám vyskočí tabulka se zadáním.

A pak tu jsou ještě takové potvory, které se vám nezobrazí v seznamu. Toto se týká hlavně questů na levelu 40, zadávaných Elderem v městě Raging Tides. Tyto questy vám umožní postoupit velice rychle o několik levelů, ale fintou je právě to, že je nemáte v onom seznamu jako na dlani. (To, co získáte, 7 odznaků si nechejte a odevzdejte tomu Elderovi na 51!)

Questy se dělí do několika typů:

a) NORMÁLNÍ - to jsou právě ty, o kterých mluvím.

Mohou mít dvě barvy:
1) Bílé - taková je převážná většina. To je zkrátka normální Quest, který vám pomůže nasbírat levely.
2) Modré/fialové - na ty se pozorně dívejte, protože je u nich velká pravděpodobnost, že za ně něco užitečného dostanete. Někdy ale překvapí i ty bílé nějakou odměnou.

b) SPIRITUAL CULVATION
- Tyto Questy jsou barvy žluté
- Jsou velice podstatné, protože pokud je neuděláte, nebude vám umožněno získat lepší bojové schopnosti (skilly). Pokud tedy nějakého takového mizeru spatříte, okamžitě se do něj dejte - čím dříve ho budete mít z krku, tím lépe.

c) OPAKOVATELNÉ
- To jsou Questy, které se opakují každý den. Jsou k dispozici ale až od levelu 30. Většinou přinesou docela obstojný obnos na bodech pro váš level, takže je výhodné si je udělat.

d) ADVENTURE
- To jsou Questy, které většinou moc nepomůžou v levelování, ale násleuje po jejich splnění finanční odměna.

e) VELKÁ RYBA
- Tuto kategorii nehledejte..tu jsem si vymyslela XD

- Říkám tak Questům , které vypadají podezřele. To vás totiž většinou čeká vražda nějaké potvory, která je nesrovnatelné silnější než ty, které běžně potkáváte ve světě. Rádi se ukrývají ve Spiritual Culvation, ale někdy můžou vybafnout i nečekaně jinde.
- Většinou se musíte vydat do jeskyně ( jsou to místa, která září modře, na mapě jsou to černé obloučky), přidat se k nějaké skupině a s tou pak vše absolvovat. Můžete ale také jen zamordovat potvoru, která je silnější, než zbytek, ale normálně si běhá přímo po mapě.

Co mám od toho čekat?
- V prvé řadě to, že se člověk musí probojovat přes chodby plné nepřátel. Teprve pak přijde samotný boss.

• Tipy:
→ Většinou bude ve vašem týmu nějaký zkušený hráč na vysokém levelu, takže nechte jeho, ať vám vyklidí pole - ze začáku totiž v toho jeskyni moc nesvedete.
→ Držte se tedy spíše zpátky a starejte se o to, ať nějak ve zdraví proběhnete kolem nepřátel.
→ Snažte se ostatními udržet krok a hlavně se jim neztratit - pokud neznáte cestu, máte dost velkou šanci, že zabloudíte přímo k nějaké mnohem silnější potvoře, a ta se postará o to, abyste už nevyšli po svých.
→ Před vstupem do jeskyně je třeba si sehnat speciální svitek (tuším, že se to jmenuje Call to Duty). Ten pak předáte sloupu, který stojí u Bosse. Ale pouze, pokud se stanete vedoucím party a váš level je vyšší, než 19. (Buď jej získáte pomocí questu, který má na čele přímo napsáno, že si pro něj máte zajít nebo u Eldera)
→ Neděste se, většinou ten předmět má někdo jiný, než vy, takže k tomu všemu přijdete jak slepý k houslím. Hlavně, když jste začátečník.


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Vaše postava

29. ledna 2011 v 14:30 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

Každý "nováček" by se měl rozhodnout, jakou postavu si zvolí. Pokud ještě nemáte vybráno, doporučuji si přečíst související články RASY, kde jsou popsány výhody, ale i jejich nevýhody. Tak si budete moci vybrat přesně to, co vám hoví :)

Hned další podstatnou věcí je fakt, že během samotné hry vám nebude až tak moc umožněno měnit vzhled vaší postavy. (Myslím obličej a podobně. Oblečení budete měnit každou chvilku) Doporučuji tedy, abyste si hned na začátku udělali takovou, se kterou budete plně spokojeni. Okolo 30 levelu dostanete díky questu možnost si se vzhledem ještě pohrát. (Dostanete jako odměnu tzv. Makeover Scroll, který je možno předat NPC Cosmetic Master a změnit tak svůj vzhled)

Do dvou dnů
od vytvoření postavymůžete ještě vzhled měnit. Po uplynutí této doby je vzhled už dán a měnit jde jen pomocí onoho Scrollu.

Velmi podstatné jsou také dovednostní body. S každou další úrovní jich pár dostanete. Můžete je rozdělovat do následujících kolonek:

• MAG (Magie) - zvětšují kapacitu vaší lišty magické síly, její regeneraci a sílu magických útoků. (MP)
(Možná, že u assassinů i rychlost útoku, ale to není potvrzené, takže jste to nečetli :D)
• VIT (Vitalitity) - zvětšuje kapacitu vaší lišty života, její regeneraci a odolnost vůči útokům. (HP)
• DEX (Dexterity) - zvyšuje šanci na to, nepříteli nárazově uštědřit hodně silnou ránu, pravděpodobnost zásahu nepřítele, schopnost vyhnout se útoku a sílu útoku dýkou. (Assassini)
• STR (Strange) - tento bod je potřeba k nošení těžkého brnění. Brnění vyžadují postupně čím dál více těchto bodů. Také ovlivňuje sílu útoku zbraní z blízka (ne dýky) a odolnost na fyzické útoky.

Jednotlivé body mají pro každou rasu jiný význam. Buďte při rozdělování velice opatrní! Já osobně sem body špatně rozdělila a musela zakládat jinou postavu! Jednou dané body totiž nejdou už vzít zpět !! (Tedy..jdou. Slouží k tomu předmět, který lze zakoupit v boutiqu, ale za Goldy. Body má ale logicky smysl měnit, pokud jste ještě na nízkém levelu, ale to ho nejste schopni koupit od hráčů. Takže jediná šance je zaplatit zkrátka v reálu..)

MAG je potřebná hlavně pro kouzelníky (no..jo..to ste nečekali, což? :D), takže pro rasy typu cleric, wizard, psychic a venomancer. VIT, DEX a STR je zase klíčová pro rasy jako blademaster a barbarian. DEX samotná je velice podstatná hlavně pro assassiny, jelikož jim velice záleží na tom se zbavit nepřítele pokud možno co nejrychleji.

!! Doporučené přesné rozdělení bodu při kliknutí na jednotlivé rasy v základním rozcestníku. !!
Jak levelovat?

V prvé řadě - pracky pryč od pouhého zabíjení mobů a různých potvůrek, které běhají okolo. To byste levelovali několik století. Nejlépe získáte levely plněním tzv. Questů.

Pozn: • PANEL POSTAVY:
(Levý horní roh)
V tomto panelu vidíte miniaturu vaší postavy. Napravo od ní 3 lišty, aneb teď si vysvětlíme další věc - co znamená EXP, HP a MAG. Budete se s tím setkávat každou chvíli.

EXP - je ta největší, fialová lišta u miniatury vaší postavy. Vidíte na ní procentuálně, jak moc blízko jste dalšímu levelu. Jakmile dosáhne 100%, tak jste o level výše. Právě EXP získáváte tím, že plníte Questy.

HP - To je červená lišta u vaší miniatury. Ukazuje vám stav vašeho života. Pokud klesne na nulu, budete čichat fialky zespoda...

MAG - Zásoba vaší magické síly. Modrá lišta. Pokud klesne na nulu, nebudete schopni používat "kouzla" a v boji si budete muset vystačit pouze se zbraní - a to je u silnějších nepřátel málo. Různé rasy jsou na magii různě závislé. Někteří se bez ní nehnou, jiným je více, či méně, nanic...

Žlutá lišta (Ehm, ukazatel Chi. Děkuji, Sile :D) se plní během boje. Některé z útoků na vyšším levelu vyžadují právě určitě množství této energie, takže nejdou použít hned na začátku.

Spark ( 100% Chi = 1 Spark) - malý narudlý kamínek, který je zavěšený na liště. Také se naplňuje během boje. Jakmile začne být připraven k užití, vzplane. Má vlastně podobnou funkci jako žlutá lišta. Některé útoky vyžadují jeden spark. Na vyšším levelu se vám tam mohou bambelat například dva vedle sebe. (Na screenu zrovna není přítomen, ale věřte mi, že jej poznáte :D)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
Herní obrazovka
Chat
Skilly
Questy
... a další ...


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Boutique & Aukce

29. ledna 2011 v 14:07 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky


V PWI je hned několik způsobů, jak věci kupovat či prodávat :)

BOUTIQUE/OBCHŮDEK
Boutique - náhled
Tady opět moc není co řešit. Funguje na principu reálných peněz, které musíte do hry investovat, pokud si zde chcete něco koupit. Platí se zde tzv. Goldy.Tři Goldy stojí ale v reálu nějak 140 Kč. Přibližně, jelikož se kurz hýbe. K tomu si připočtěte fakt, že vršek oblečení stojí většinou tak 3 Goldy, spodek také 3 Goldy (šaty, kalhoty), boty taky 2 Goldy. Takže jeden outfit vás bude v reálu stát..no fuj, radši ani nepočítat! A to ani nemluvím o tom, že si nemůžete ani vybrat barvu toho oblečení… a přebarvení stojí další šílené peníze.

Dodávám, že mounti, tedy zvířata, na kterých možno jezdit, můžou těch Goldů stát klidně i 20. Nebo také třeba 10 nebo 6. Záleží na tom, na co máte spadeno.

Pokud ale nechcete investovat do hry reálné peníze (jako například já), nemusíte také zoufat. Mnoho hráčů totiž zvolilo strategii nakoupení věcí za Goldy a prodávání za herní peníze. Bohužel jsou ale i tyto věci hodně drahé, takže si asi pěkně počkáte, než si je vyděláte. Vršky stojí klidně i 2 mil. herních peněz. Někdy třeba i "jen" 200 tisíc, ale většinou k tomu je dost řádný důvod. Nejčastěji barva. O jedovatě zelený top asi totiž moc velký zájem nebude. A co se petů týče…to je klidně i 10 mil. Anebo rovnou ještě víc…

Každopádně vám ale doporučuji investovat vydělané paníze do brnění a skillů - přece jen - na co je vám super top, když vás sejme na levelu 50 potvora levelu 10? :D


AUKCE
Aukce - náhled
Je pro vás už použitelnější. Vše totiž stojí herní peníze. Můžete si zde koupit naprosto cokoli. Od výrobních materiálů přes fashion až po mazlíky nebo mounty. Jen musíte bohužel být připraveni na to, že věci na vyšší levely a různé vychytávky stojí pěkný balík.
Většinou můžete něco koupit přímo anebo jen přihazovat. Proto aukce. Já ale raději kupuji přímo, jelikož se mi nechce riskovat, že by mě někdo přebil těsně před vypršením. Aukci také můžete sami využít k tomu, abystě něco prodali. Na nižších levelech to ale prakticky nemá cenu, protože brnění lze získat vcelku snadno. Ze začátku je rozhodně výhodnější prodávat ve stylu přeměny na kočku.

Kočka, aneb váš obchod
Kočičí obchůdek - náhled
Zní to šíleně, že? Ale toto je jediná možnost, jak prodávat věci jinak než v aukci. Na obrázku vidíte několik políček, rozdělených na dvě části. Vlevo umístíte z inventáře to, co prodat chcete a určíte cenu za kus. Napravo umístíte to, co naopak sháníte a chtěli byste kdyžtak koupit v případě, že to nějaký zákazník bude mít. Jakmile si toto uspořádáte, vyberete ještě název obchodu a odsouhlasíte. A buch - je z vás kočka.
Ženy se mění na růžovou, muži na oranžovou :)

Pozn. Nemusíte se bát toho, že se vám nezapočítá koupě, když zrovna budete mít třeba minimalizovanou hru. Až si hru zase vyvoláte na plochu, naskočí vám oznámení o tom, co bylo prodáno v době vaší nepřítomnosti. Prodávat ale můžete pouze, pokud jste do hry přihlášeni. Jakmile se vypojíte ze hry, není prodávat možné.

Pink-Sun (Kurtisan)
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
Herní obrazovka
Chat
Vaše postava
Questy
... a další ...


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Inventář

29. ledna 2011 v 13:41 | Pink-Sun (Kurtisan)
Inventář

Tady není ani moc co popisovat. Nejlépe se s ním naučíte zacházet sami, metodou pokus omyl. Není to až tak složité. Možná bych jen řekla, že se dělí přibližně na dva celky - Normal a Fashion. Přepínají se pomocí dvou tlačítek v horní části okýnka inventáře.

(Popsat zrovna inventář je docela složité, protože snad neexistuje jeho ideální rozdělení. Tohle je podle mě nejlepší na pochopení.)

• V normálním režimu vidíte naskládané v políčkách všechny věci, které jste vzali a na obrysu postavy brnění, které máte zrovna na sobě.
• Pokud přepnete na fashion, můžete měnit "civilní oblečení". (Pokud tedy nějaké máte…)

Brnění a normální oblečení můžete přehazovat zaškrtnutím kroužku poblíž oněch dvou tlačítek.
Za zmínku ještě stojí fakt, že inventář lze rozšířit zakoupením speciálního Inventory Stone z obchůdku (ovšem za reálné peníze)  a odevzdáním u NPC Invetory Master.Pink-Sun (Kurtisan)

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Mapa

29. ledna 2011 v 13:17 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

Zvětšit

Mapu světa vyvoláte stiskem klávesy M. Vidíte ji na obrázku u článku. Jsou v ní zaznačena klíčová místa.

Pokud chcete, aby vaše postava automaticky směřovala k určitému místu, stiskněte ALT a klikněte na místo na mapě. Ušetří vám to složité hledání a neustálé přepínání na mapu :D

Pozn: • PANEL MAPY:
(Pravý horní roh)

Vše je lépe a názorně ukázáno v náhledu herní obrazovky výše. Tento panel obsahuje hlavně minimapku, která vám ukazuje, kde se právě nacházíte. Standartně na ní vidíte vaši polohu (macatá fialová šipka), polohu ostatních hráčů (malé, zářivě zelené body) a polohu monster si můžete nastavit v nastavení hry (pravý dolní roh) a ty se pak zobrazí jako body bílé. NPC jsou zaznačena žlutě. NPC, pro které máte zrovna nějaký quest, fialově.

Jsou zde také tlačítka, která vás přepínají z normálního režimu na režim bojový. (ostatní hráči vás mohou zabít) Na to ale nesahejte, dokud nebudete mít trošku slušný level (takže tak 105..), jelikož v tomto režimu pak musíte vcelku dost hodin zůstat.

Kromě těchto tlačítek je tu ještě například fixace mapky (mapka se nebude otáčet směrem, jakým se zrovna natáčíte vy, ale bude pevně stát na místě), obchůdek nebo-li butik nebo vytyčení záchytného bodu na mapě. Po kliknutí na šipku v kolečku vám vyskočí tabulka, kde si stačí zvolit jeden z předem daných cílů (nejčastěji NPC) a poté potvrdit, že jej chcete přidat na seznam. Poté na něj kliknete v seznamu a už za ním běžíte. Pokud není váš cíl v seznamu, stačí do okénka napsat souřadnice a opět potvrdit a kliknout vzápětí v seznamu na onu položku (musíte si ji ale pojmenovat). Záchytných bodů může být celkem asi pět kusů, poté je potřeba seznam promazat a můžete přidat nové.


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Chat

29. ledna 2011 v 12:23 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

Chat, aneb komunikace se zbytkem hráčského světa. Můžete buď komunikovat s vaším nejbližším okolím, vyslat zprávu do celého světa nebo komunikovat jen ve frakčním chatu či chatu skupiny, ve které zrovna jste. Jak se k jednotlivým chatům dostanete, je názorně vidět na obrázku k tomtuo článku.

Ještě jsou ale dvě možnosti soukromé komunikace jen s jedním hráčem. K tomu slouží buď whisper nebo osobní chat.

Personal chat - Stačí označit hráče ve vašem okolí levým tlačítkem myši. Zobrazí se jeho miniatura nahoře uprostřed obrazovky. Na miniaturu klikněte pravým tlačítkem myši. Důsledkem bude malá tabulka. Tam z nabízených možností vyberete Personal chat. Vyskočí vám další tabulka se jménem osoby a lištou na psaní. Mini chat se dá minimalizovat dolů do pravého rohu a pokud začne lištička blikat, dostali jste novou zprávu.

Personal chat
jde praktikovat pouze v případě, že si označíte někoho, u koho se zrovna hmotně nacházíte anebo kliknete na někoho, koho máte v seznamu přátel. Pokud chcete mluvit s nějakým vaším přítelem, kliknete pravým na jeho jméno v seznamu (vyvolání seznamu - klávesa F) a dáte Personal Chat ve vyskočené tabulce.

Whisper - Funguje hodně podobně jako Personal Chat, akorát s tím rozdílem, že se vám nezobrazí okno zvlášť, ale vaše konverzace se bude zobrazovat stále v centrálním okně chatu. Uvidíte ji ale pouze vy a ten, pro koho je určena.
Opět si označte hráče, na jeho miniaturu klikněte pravým tlačítkem myši, ale ve vzniklé tabulce zaškrtněte tlačítko Whisper. Nyní si s ním budete šeptat v centrálním chatu.
Další možností je ještě kliknout pravým tlačítkem na jméno, které se zobrazí v chatu a také dát whisper. (To je pro případ, že byste rádi napsali někomu, koho nemáte v přátelích nebo zrovna poblíž)

A poslední možnost, jak si šeptat, je prostě jen napsat lomítko a jméno hráče. Takže pokud byste chtěli třeba napsat mi, napíšete /Kurtisian anebo /Vellus. Přesně tak, jak to vidíte. Žádné mezery.

Písmo whisperu je buď modré nebo růžové.
Modré - pokud tu osobu nemáte v přátelích.
Růžové - pokud osoba v přátelích je.

POZN. k obrázku!
6 - existuje možnost chatovací místnost zaheslovat, ale přesto si nějak myslím, že to moc užitečné není :D
8 - k tomu, abyste sem mohli psát ale potřebujete zařízení zvané telecaustic, které je k mání v boutiqu za Goldy. (...které lze získat za reálné peníze. Více o systému obchodování ve článku Boutique a Aukce
)

Další barvy jednotlivých chatů:

Chat frakce - Světle modrá
Chat skupiny - Zářivě zelená
Chat lokální - Bílá
Chat obchodních zpráv - Oranžová
Systémová zpráva - Rudá
Světový chat - Žlutá

(Toto je ale základní nastavení barev, takže si jej můžete změnit)


!! Speciální poznámka - Pokud byste rádi v chatu ukázali ostatním atributy nějakého předmětu, který jste získali nebo chcete prodat, stiskněte Shift+levý klik na objekt. Objeví se pak v chatu a při najetí myši se zobrazí jeho atributy..!!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Herní obrazovka

28. ledna 2011 v 20:05 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

První věc, co byste měli vědět je, jak se hra ovládá a k čemu je vlastně těch milion tlačítek a okýnek, rozházených po obrazovce. Nebojte se, vypadá to horší, než to je.

Ovládání na klávesnici:

W- dopředu
S - dozadu
D - doprava
A - doleva
(Případně fungují i klasické šipky stejně)

X - kotrmelec, salto, přemet
Mezerník - skok
2x mezerník - dvojitý skok
Mezerník + X - skok s přemetem

Užitečné zkratky:

F - ukáže vám seznam přátel
Q - seznam úkolů, neboli questů
M - mapa
I, B - inventář (jsou asi dvě možnosti, mi se zobrazuje po stisku I)
G - váš klan, seznam členů
R - seznam skillů (bojové útoky, pasivní schopnosti)
E - seznam akcí (mávání, sezení, emoce..)
T - seznam skupiny
U - nastavení
O - boutique
P - pet bag
K - nastavení kláves
L - help menu (jen je více či méně na prd :D)
C - obrazovka charakteru/postavy

Alt +1 - poslání peta do útoku
Alt +2 - petův první skill
Alt +3 - petův druhý skill
Alt +4 - petův třetí skill
Alt +5 - petův čtvrtý skill

Esc - přerušení akce, zrušení míření, zavření okna

Náhled herní obrazovky:
Názorný popis všech panelů na obrazovce tak, jak jej vidíte. Prosím o chvilku strpení při načítání, obrázek je relativně macek :)
Zvětšit

Jednotlivé panely obrazovky, aneb legenda:
!!Skoro vše, co je popsáno zde zvlášť, najdete i v obrázku výše!!

PANEL POSTAVY:
(Levý horní roh)

V tomto panelu vidíte miniaturu vaší postavy. Napravo od ní 3 lišty, aneb teď si vysvětlíme další věc - co znamená EXP, HP a MAG. Budete se s tím setkávat každou chvíli.

EXP - je ta největší, fialová lišta u miniatury vaší postavy. Vidíte na ní procentuálně, jak moc blízko jste dalšímu levelu. Jakmile dosáhne 100%, tak jste o level výše. Právě EXP získáváte tím, že plníte Questy.

HP - To je červená lišta u vaší miniatury. Ukazuje vám stav vašeho života. Pokud klesne na nulu, budete čichat fialky zespoda...

MAG - Zásoba vaší magické síly. Modrá lišta. Pokud klesne na nulu, nebudete schopni používat "kouzla" a v boji si budete muset vystačit pouze se zbraní - a to je u silnějších nepřátel málo. Různé rasy jsou na magii různě závislé. Někteří se bez ní nehnou, jiným je více, či méně, nanic...

Žlutá lišta (Ehm, ukazatel Chi. Děkuji, Sile :D) se plní během boje. Některé z útoků na vyšším levelu vyžadují právě určitě množství této energie, takže nejdou použít hned na začátek boje.

Spark ( 100% Chi = 1 Spark) - malý narudlý kamínek, který je zavěšený na liště. Také se naplňuje během boje. Jakmile začne být připraven k užití, vzplane. Má vlastně podobnou funkci jako žlutá lišta. Některé útoky vyžadují jeden spark. Na vyšším levelu se vám tam mohou bambelat například dva vedle sebe. (Na screenu zrovna není přítomen, ale věřte mi, že jej poznáte :D)

PANEL SKILLŮ:
(Libovolné umístění)

Obsahuje vámi zvolené skilly z nabídky. Můžete s ním manipulovat, tedy ho přesunovat po obrazovce či jej natáčet tak, jak vám vyhovuje. Jednotlivé skilly se aktivují dvojitým poklepáním. Do panelu se přidávají přetáhnutím myši ze seznamu skillů (R) (vysvětleno v náhledu herní obrazovky ) a odstraňují se přetáhnutím mimo panel.

PANEL MAPY:
(Pravý horní roh)

Vše je lépe a názorně ukázáno v náhledu herní obrazovky výše. Tento panel obsahuje hlavně minimapku, která vám ukazuje, kde se právě nacházíte. Standartně na ní vidíte vaši polohu (macatá fialová šipka), polohu ostatních hráčů (malé, zářivě zelené body) a polohu monster si můžete nastavit v nastavení hry (pravý dolní roh) a ty se pak zobrazí jako body bílé. NPC jsou zaznačena žlutě. NPC, pro které máte zrovna nějaký quest, fialově.

Jsou zde také tlačítka, která vás přepínají z normálního režimu na režim bojový. (ostatní hráči vás mohou zabít) Na to ale nesahejte, dokud nebudete mít trošku slušný level (takže tak 105..), jelikož v tomto režimu pak musíte vcelku dost hodin zůstat.

Kromě těchto tlačítek je tu ještě například fixace mapky (mapka se nebude otáčet směrem, jakým se zrovna natáčíte vy, ale bude pevně stát na místě), obchůdek nebo-li butik nebo vytyčení záchytného bodu na mapě. Po kliknutí na šipku v kolečku vám vyskočí tabulka, kde si stačí zvolit jeden z předem daných cílů (nejčastěji NPC) a poté potvrdit, že jej chcete přidat na seznam. Poté na něj kliknete v seznamu a už za ním běžíte. Pokud není váš cíl v seznamu, stačí do okénka napsat souřadnice a opět potvrdit a kliknout vzápětí v seznamu na onu položku (musíte si ji ale pojmenovat). Záchytných bodů může být celkem asi pět kusů, poté je potřeba seznam promazat a můžete přidat nové.

PANEL CHATU
(Levý dolní roh)

Co dodávat? Komunikace s okolím. Podrobněji popsáno v samostatném článku CHAT.

PANEL NASTAVENÍ A TOHO, CO SE NEVLEZLO JINAM:
(Pravý dolní roh)

Opět je lepší se podívat přímo na náhled herní obrazovky výše :)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ: