...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Chat

29. ledna 2011 v 12:23 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

Chat, aneb komunikace se zbytkem hráčského světa. Můžete buď komunikovat s vaším nejbližším okolím, vyslat zprávu do celého světa nebo komunikovat jen ve frakčním chatu či chatu skupiny, ve které zrovna jste. Jak se k jednotlivým chatům dostanete, je názorně vidět na obrázku k tomtuo článku.

Ještě jsou ale dvě možnosti soukromé komunikace jen s jedním hráčem. K tomu slouží buď whisper nebo osobní chat.

Personal chat - Stačí označit hráče ve vašem okolí levým tlačítkem myši. Zobrazí se jeho miniatura nahoře uprostřed obrazovky. Na miniaturu klikněte pravým tlačítkem myši. Důsledkem bude malá tabulka. Tam z nabízených možností vyberete Personal chat. Vyskočí vám další tabulka se jménem osoby a lištou na psaní. Mini chat se dá minimalizovat dolů do pravého rohu a pokud začne lištička blikat, dostali jste novou zprávu.

Personal chat
jde praktikovat pouze v případě, že si označíte někoho, u koho se zrovna hmotně nacházíte anebo kliknete na někoho, koho máte v seznamu přátel. Pokud chcete mluvit s nějakým vaším přítelem, kliknete pravým na jeho jméno v seznamu (vyvolání seznamu - klávesa F) a dáte Personal Chat ve vyskočené tabulce.

Whisper - Funguje hodně podobně jako Personal Chat, akorát s tím rozdílem, že se vám nezobrazí okno zvlášť, ale vaše konverzace se bude zobrazovat stále v centrálním okně chatu. Uvidíte ji ale pouze vy a ten, pro koho je určena.
Opět si označte hráče, na jeho miniaturu klikněte pravým tlačítkem myši, ale ve vzniklé tabulce zaškrtněte tlačítko Whisper. Nyní si s ním budete šeptat v centrálním chatu.
Další možností je ještě kliknout pravým tlačítkem na jméno, které se zobrazí v chatu a také dát whisper. (To je pro případ, že byste rádi napsali někomu, koho nemáte v přátelích nebo zrovna poblíž)

A poslední možnost, jak si šeptat, je prostě jen napsat lomítko a jméno hráče. Takže pokud byste chtěli třeba napsat mi, napíšete /Kurtisian anebo /Vellus. Přesně tak, jak to vidíte. Žádné mezery.

Písmo whisperu je buď modré nebo růžové.
Modré - pokud tu osobu nemáte v přátelích.
Růžové - pokud osoba v přátelích je.

POZN. k obrázku!
6 - existuje možnost chatovací místnost zaheslovat, ale přesto si nějak myslím, že to moc užitečné není :D
8 - k tomu, abyste sem mohli psát ale potřebujete zařízení zvané telecaustic, které je k mání v boutiqu za Goldy. (...které lze získat za reálné peníze. Více o systému obchodování ve článku Boutique a Aukce
)

Další barvy jednotlivých chatů:

Chat frakce - Světle modrá
Chat skupiny - Zářivě zelená
Chat lokální - Bílá
Chat obchodních zpráv - Oranžová
Systémová zpráva - Rudá
Světový chat - Žlutá

(Toto je ale základní nastavení barev, takže si jej můžete změnit)


!! Speciální poznámka - Pokud byste rádi v chatu ukázali ostatním atributy nějakého předmětu, který jste získali nebo chcete prodat, stiskněte Shift+levý klik na objekt. Objeví se pak v chatu a při najetí myši se zobrazí jeho atributy..!!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama