...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Herní obrazovka

28. ledna 2011 v 20:05 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky

První věc, co byste měli vědět je, jak se hra ovládá a k čemu je vlastně těch milion tlačítek a okýnek, rozházených po obrazovce. Nebojte se, vypadá to horší, než to je.

Ovládání na klávesnici:

W- dopředu
S - dozadu
D - doprava
A - doleva
(Případně fungují i klasické šipky stejně)

X - kotrmelec, salto, přemet
Mezerník - skok
2x mezerník - dvojitý skok
Mezerník + X - skok s přemetem

Užitečné zkratky:

F - ukáže vám seznam přátel
Q - seznam úkolů, neboli questů
M - mapa
I, B - inventář (jsou asi dvě možnosti, mi se zobrazuje po stisku I)
G - váš klan, seznam členů
R - seznam skillů (bojové útoky, pasivní schopnosti)
E - seznam akcí (mávání, sezení, emoce..)
T - seznam skupiny
U - nastavení
O - boutique
P - pet bag
K - nastavení kláves
L - help menu (jen je více či méně na prd :D)
C - obrazovka charakteru/postavy

Alt +1 - poslání peta do útoku
Alt +2 - petův první skill
Alt +3 - petův druhý skill
Alt +4 - petův třetí skill
Alt +5 - petův čtvrtý skill

Esc - přerušení akce, zrušení míření, zavření okna

Náhled herní obrazovky:
Názorný popis všech panelů na obrazovce tak, jak jej vidíte. Prosím o chvilku strpení při načítání, obrázek je relativně macek :)
Zvětšit

Jednotlivé panely obrazovky, aneb legenda:
!!Skoro vše, co je popsáno zde zvlášť, najdete i v obrázku výše!!

PANEL POSTAVY:
(Levý horní roh)

V tomto panelu vidíte miniaturu vaší postavy. Napravo od ní 3 lišty, aneb teď si vysvětlíme další věc - co znamená EXP, HP a MAG. Budete se s tím setkávat každou chvíli.

EXP - je ta největší, fialová lišta u miniatury vaší postavy. Vidíte na ní procentuálně, jak moc blízko jste dalšímu levelu. Jakmile dosáhne 100%, tak jste o level výše. Právě EXP získáváte tím, že plníte Questy.

HP - To je červená lišta u vaší miniatury. Ukazuje vám stav vašeho života. Pokud klesne na nulu, budete čichat fialky zespoda...

MAG - Zásoba vaší magické síly. Modrá lišta. Pokud klesne na nulu, nebudete schopni používat "kouzla" a v boji si budete muset vystačit pouze se zbraní - a to je u silnějších nepřátel málo. Různé rasy jsou na magii různě závislé. Někteří se bez ní nehnou, jiným je více, či méně, nanic...

Žlutá lišta (Ehm, ukazatel Chi. Děkuji, Sile :D) se plní během boje. Některé z útoků na vyšším levelu vyžadují právě určitě množství této energie, takže nejdou použít hned na začátek boje.

Spark ( 100% Chi = 1 Spark) - malý narudlý kamínek, který je zavěšený na liště. Také se naplňuje během boje. Jakmile začne být připraven k užití, vzplane. Má vlastně podobnou funkci jako žlutá lišta. Některé útoky vyžadují jeden spark. Na vyšším levelu se vám tam mohou bambelat například dva vedle sebe. (Na screenu zrovna není přítomen, ale věřte mi, že jej poznáte :D)

PANEL SKILLŮ:
(Libovolné umístění)

Obsahuje vámi zvolené skilly z nabídky. Můžete s ním manipulovat, tedy ho přesunovat po obrazovce či jej natáčet tak, jak vám vyhovuje. Jednotlivé skilly se aktivují dvojitým poklepáním. Do panelu se přidávají přetáhnutím myši ze seznamu skillů (R) (vysvětleno v náhledu herní obrazovky ) a odstraňují se přetáhnutím mimo panel.

PANEL MAPY:
(Pravý horní roh)

Vše je lépe a názorně ukázáno v náhledu herní obrazovky výše. Tento panel obsahuje hlavně minimapku, která vám ukazuje, kde se právě nacházíte. Standartně na ní vidíte vaši polohu (macatá fialová šipka), polohu ostatních hráčů (malé, zářivě zelené body) a polohu monster si můžete nastavit v nastavení hry (pravý dolní roh) a ty se pak zobrazí jako body bílé. NPC jsou zaznačena žlutě. NPC, pro které máte zrovna nějaký quest, fialově.

Jsou zde také tlačítka, která vás přepínají z normálního režimu na režim bojový. (ostatní hráči vás mohou zabít) Na to ale nesahejte, dokud nebudete mít trošku slušný level (takže tak 105..), jelikož v tomto režimu pak musíte vcelku dost hodin zůstat.

Kromě těchto tlačítek je tu ještě například fixace mapky (mapka se nebude otáčet směrem, jakým se zrovna natáčíte vy, ale bude pevně stát na místě), obchůdek nebo-li butik nebo vytyčení záchytného bodu na mapě. Po kliknutí na šipku v kolečku vám vyskočí tabulka, kde si stačí zvolit jeden z předem daných cílů (nejčastěji NPC) a poté potvrdit, že jej chcete přidat na seznam. Poté na něj kliknete v seznamu a už za ním běžíte. Pokud není váš cíl v seznamu, stačí do okénka napsat souřadnice a opět potvrdit a kliknout vzápětí v seznamu na onu položku (musíte si ji ale pojmenovat). Záchytných bodů může být celkem asi pět kusů, poté je potřeba seznam promazat a můžete přidat nové.

PANEL CHATU
(Levý dolní roh)

Co dodávat? Komunikace s okolím. Podrobněji popsáno v samostatném článku CHAT.

PANEL NASTAVENÍ A TOHO, CO SE NEVLEZLO JINAM:
(Pravý dolní roh)

Opět je lepší se podívat přímo na náhled herní obrazovky výše :)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Croftka Croftka | Web | 28. ledna 2011 v 21:22 | Reagovat

Uau hustý :-) Moc dobře si to sepsala :)

2 Lwiicatko Lwiicatko | 21. července 2011 v 11:50 | Reagovat

pěknej popis leč bohužel tu chybí to co tu hledam na netu už asi hodinu...popis charakterů,kamarád chce začít hrát a chtěla bych aby se mohl rozhodnout sám ale jak koukam nikde asi nic takovýho nenajdu :-| jinak stránka pěkná

3 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 24. července 2011 v 0:11 | Reagovat

[2]: Tak nějak mám pocit, že zjevně hledáš tohle... http://lux-veritatis.blog.cz/1011/perfect-world - popisy ras máš hned v základním rozcestníku hry, pokud myslíš toto...

4 Sophi Sophi | 29. října 2011 v 20:16 | Reagovat

Menší otázka jsem právě takový čerstvý lvl 30 a mám problém s tím obranným a útočným režimem :/ Mám v tom označený ALL
a stejnak mě někdy zabijou :( Poradíš mi prosím co s tím?

5 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 29. října 2011 v 21:59 | Reagovat

[4]: Počkej...myslíš to, zda tě hráči mohou zabít nebo ne? :D Pokud jsi to jednou zapnula, tak to musíš tak 8 hodin herního času v tomto režimu vydržet :D Pokud se ti to stalo, tak se někde aspoň zašij...třeba hluboko pod vodu nebo někde, kam nikdo neleze, protože tomu už teď neutečeš :D A hlavně jsi level 30, takže to budeš mrtvá co 5 minut, protože  většinou se do tohohle režimu chodí až na vyšším levelu a ostatním bude úplně jedno, že jsi nízko. Zaprvé se na brnění nedívají, takže si ani asi nevšimnou a i kdyby ano, bude jim to jak říkám úplně ukradené - protože jako kill se jim to započítá tak nebo tak :D

6 Ejva Ejva | 4. ledna 2012 v 15:17 | Reagovat

Ta zlatá náplň pod HP a MP je to Chi. ;-)

7 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 6. ledna 2012 v 20:32 | Reagovat

[6]: Děkuji, ale já se pouze neobtěžovala to v tom obrázku opravit :D:D:D Proto mám níže napsané, že žlutá lišta :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama