...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Únor 2011

Pure Horror (Recenze)

26. února 2011 v 17:14 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Recenze - TR Amatérské levely
Zkuste si jednoduše a stručně zahrát tuto perličku. Předem ale upozorňuji, že toto není níc pro milovníky relaxační hudby, nedej Bože lekavé lidi. Během hraní vám bude nejspíše tuhnout krev v žilách. Pokud se ptáte, jak na to jen takový mírumilovný tvor jako já narazil, tak mi věřte jedno - vy to vlastně ani nechcete vědět, viďte?

Dobře, špásy stranou. Už na samotném počátku tohoto amatérského levelu vám zatrne. Čtěte: Okamžitě vám bude jasno, že tady asi moc vodopádů a krásné krajiny nebude. Ale nebojte, pokud se opovážíte přesto kliknout na start, tak to pak už půjde úplně samo.

Kurtis Trent - Vystřižené dovednosti a dialogy

25. února 2011 v 18:59 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Kurtis Trent

(Jako jeden ze zdrojů mi posloužilo tolik známé KTEB - aneb konečně lidé, kteří ocení Kurtovy..ehm... kvality XD)
Pokud se vám líbilo AoD stejně jak mi, jistě se shodneme na tom, že je to hra skvělá. Přesto mnoho z nás ví, že mohla být ještě lepší. Studio Core Design vynechalo mnoho funkcí a dokonce i lokací, kde se hra měla odehrávat. ( za účelem toho, aby se stihla dokončit do termínu, který byl stanoven nakladatelem - Eidosem)
Odsud se taky vzalo dosti chyb, které hra bohužel má. To je, jak jsem se již zmínila, hodně známá věc - a my, fanoušci, víme....

Věděli jste ale také, že jedna z největších obětí tohoto vynechávání je právě Kurtis Trent?
Kurtisovy schopnosti a projevy, se kterými jsme se ve hře setkali , jsou daleko od toho, co bylo původně zamýšleno. Je to velká škoda, jelikož se pravděpodobně všichni shodneme, že je trošku nemotornější, než Lara. Toto měl ale zcela kompenzovat svými neuvěřitelnými, psychickými schopnostmi, které nám naopak Lara nabídnout nemůže.

Kurtis Trent a jeho oči

18. února 2011 v 23:40 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Kurtis Trent

Jo, já jsem schopná napsat o Kurtovi článek naprosto na jakékoli téma. Už by vás to popravdě nemělo překvapovat :P Co, že mě to vlastně na Kurtovi tak šíleně upoutalo? Jeho pohled a oči. Právě ony jsou jedním z hlavních důvodů (ne-li zcela hlavním), proč jsem z něj tak nadšena.
Kurtis Trent a jeho oči
Jeho pohledů je opravdu požehnaně, takže prosím klikněte na celý článek :)


Perfect World Genesis je už za dveřmi!

11. února 2011 v 17:41 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Perfect World - Novinky

Perfect World - Genesis
Vážení, Perfect World Genesis se blíží mílovými kroky! Sice bylo původně zamýšleno na počátek února, ale autoři se všem hráčům omluvili, že nakonec nebylo možné vše připravit na přesně slíbený termín. Nicmíně...termín, kdy do toho konečně praští je...

...2. března 2011!!!...

Držte si tedy klobouky a těšte se - už dlouho čekat nebudeme! :) Zde je video, které můžete rovněž shlédnout na oficiálních stránkách hry. Jedná se o menší ochutnávku ze strany tvůrců :)


Pro jistotu shrnu, o co se přesně jedná pro ty z vás, kteří toto slyší poprvé:

Perfect World Genesis je chystané vylepšení, update, přídavek k již stávající, volně hratelné hře Perfect World International. (To znamená, že pokud už hru máte staženou, nemusíte ji stahovat znova. Jen vás čeká pořádně macatý up-date :D) Bude obsahovat jak nové funkce, tak předměty a samozřejmě - jako již jednou v historii Perfect World - i novou rasu! Tzv. Earth Guarda a s tím i dvě nová povolání - Mystic a Seeker. S novou rasou samozřejmě přijde další město a další lokace k prozkoumání. Kromě toho mnoho hráčů bezpochyby ocení možnost tzv. klanové základny, kde se budete moci setkávat s ostatními členy svého klanu. Budete mít tedy takovou vaší "oficiální centrálu". (Ano, hrajeme si na Batmana :D) Objevily se i sliby, že bude možné získat skrz tuto základnu nějaké speciální zbraně, ale to zatím drží autoři pečlivě pod pokličkou.

Co dodat na závěr? Držme chlapcům od Perfect Worldu palce, ať ta jejich novinka stojí za to! :)

Pink-Sun (Kurtisan)

Ještě bych ráda upozornila na dvě věci:

a) V popisu Mystica a Seekera přibyla videa z hraní, kterých jsem se dopídila. Pokud máte zájem, mrkněte na oba články ;)
b) Pokud byste se k této novince chtěli nějak obsáhleji vyjádřit, máte možnost buď zde nebo na fóru, kde přibyla nová sekce věnovaná čistě PWI ;)

Perfect World International- Příručka pro začátečníky - Seznam kapitol

5. února 2011 v 0:15 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Perfect World

Sepsala jsem pro vás příručku se základními informacemi o PWI. Ať už byste si hru rádi zahráli nebo třeba rozšířili obzory :) Chci moc a velmi poděkovat Silemarinovi a Akimu, kteří mi pomohl vyřešit nejasnosti či doplnit jednotlivé kapitoly. Ještě jednou díky :)

Příručku jsem se rozhodla sepsat, protože jsem se sama dopustila při prvním hraní velkého množství chyb (čistě z nevědomosti) a mohla jsem se jich klidně vyvarovat. Proto doufám, že vás alespoň těch nejtypičtějších tímto ušetřím. Také doufám, že vám deník pomůže nebo si jej alespoň rádi přečtete. Dal opravdu hodně práce. Pokud najdete chybu, nebojte se mě na ni upozornit - chudák Sil si taky nemůže všimnout všeho :D

Stejně tak, pokud byste se rozhodli hru hrát, nebojte se mi klidně v ní napsat. Užívám buď přezdívky KurtisanCZ, Kurtisian či Vellus, kokrétně k vidění v tomto článku. Pokud mě nechytíte hned napoprvé, nesmí vás to překvapit, jelikož nebývám ve hře každý den. K večeru a hlavně o víkendech máte největší šanci, že mě chytíte :)

Herní obrazovka (1)
Chat (2)
Mapa (3)
Inventář (4)
Obchůdek a Aukce (5)
Vaše postava (6)
Questy (7)
Skilly (8)
Genie (9)
Armor, fashion, zbraně a spol. (10)
Sociální interakce (11)
Skupina, Frakce a Přátelé (12)
► Základní NPC (13)
► Podstatné lokace (14)
► Domovská města (15)
PODOBNÉ NEBO SOUVISEJÍCÍ:
Já (Pink-Sun) v Perfect World
Novinky
• Domovská města
• Slovníček pojmůPerfect World International- Příručka pro začátečníky - Skupina, Frakce a Přátelé

5. února 2011 v 0:14 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
SKUPINA
- je příležitostné seskupení hráčů na určitý úkol. Po ukončení úkolu se rozpadá. (Nebo nemusí - pokud si členy přidáte do přátel)

Pokud chcete pracovat sami, měli byste si vybrat venomancera. Protože jinak budete na nějaké questy zkrátka potřebovat pomoc. (I veno sem-tam něco nezvládne….ale jen minimálně.). Skupinu budete hlavně potřebovat u velkých questů s bossy. Pokud budete mít zabít 100 příšer, zabere vám to sice hodiny, ale můžete to zvládnout sami.


S členy ve skupině komunikujete skrz speciální chat okno. Je to třetí od leva, lépe je viditelné na nákresu CHATU.

Skupinu opustíte pravým klikem na svoji miniaturu a zvolením leave ve výběru.
Barva písma chatového okna skupiny je zelená.

FRAKCE
- je něco jako klan. Jakmile do něj vstoupíte, jste jeho členem, dokud sami neodejdete nebo vás někdo nevyrazí za nevhodné chování. Hlava frakce je leader, poté director. Následují marshalové a exekutoři. Zbytek hráčů jsou členové.

Jakou má klan funkci?
Nebudu vám nic nalhávat - záleží prostě na lidech a na vašem štěstí. Pokud se vám podaří natrefit na klan, který na své členy kašle a nikdo vám s ničím nepomůže, můžete rovnou hrát sami. Pokud ale štěstí naopak máte, může se vám hrát podstatně lépe.

1) Například si můžete jen tak pokecat. Pokud jsou v klanu dobří lidé. Je rozhodně příjemnější prohodit pár slov o tom, jak bylo třeba jen v práci, než běžet dlouhou cestu a jen koukat do monitoru.

2) Frakce vám může pomoci. Pokud máte nějaký dotaz, většinou vám zkušenější hráči odpoví nebo dají radu. A pokud je třeba zabít nějakého bosse, ve většině případů vám nabídne nějaký vyšší level pomoc anebo případně skupina hráčů.

Je lepší být ve frakci nebo sám?
Řeknu vám to tak - sama jsem to zkoušela. Hrát na vlastní pěst. Ze začátku to je v pohodě, ale časem to začne být čím dál složitější. Mi osobně třeba vadilo, že to bylo takové prázdné a nebylo s kým mluvit. Ono to někomu může ale vyhovovat - mě ze začátku také, ale časem to začne být takové…tiché. A taky nastane problém, když něco nevíte a nemáte se koho zeptat.. pak musíte zkoušet se zeptat někoho, kdo náhodně projde. A v horších questech budete muset doufat, že na někoho, kdo by s vámi mohl utvořit skupinu, narazíte na místě. Jak ale říkám - někomu to vyhovuje. (Ale někomu takovému v tom případě doporučuji venomancera nebo alespoň clerika, protože jinak to prakticky nejde.)

Barva chatu frakce je modrá.

PŘÁTELÉ
Je také možnost, přidat si určitého hráče na seznam přátel (F). S přidaným hráčem budete moci kdykoli navázat znovu kontakt. Po odeslání žádosti o přátelství vám přijde potvrzení o tom, zda byla žádost přijata či ne, a pokud ano, dostanete žádost zase vy od druhého hráče - aby si vás mohl přidat na seznam také on.


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Sociální interakce

4. února 2011 v 23:52 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
Pokud je něčím PWI děsně fajn, tak způsobem interakcí postav. V ostatních hrách totiž postavy zas až tolik možností nemají. Mezi základní interakce třeba patří například zamávaní, sezení, úsměv, omdlení, tanec a podobně.
"Sociální interakce" XD XD
(To vlevo byl jeden velice sympatický Němec z doby, kdy jsem ještě hrála za rybku. Jen jsem na něj ztratila kontakt... *mlátí hlavou o stěnu* A to druhé... Velluse si vyhlídla jedna děvčica. Ani nevíte, jak dobře jsem se bavila. Hlavně u jejího rozloučení: "Goodbye, darling!" :D:D)

PWI se ale vyznačuje tím, že mužská postava může vzít ženskou postavu do náruče. Může ji buď nosit, létat s ní (pokud může) nebo i políbit. Tímpádem mají dámy výhodu, jelikož jim hoši na větším levelu mohou pomáhat v transportu. (Rychlejší pohyb) Žena bohužel nemůže vzít do náruče muže, takže ti si musí dojít po svých :D Venomancery je možné nosit v náruči i v liščí podobě, barbarian může zase ženskou vozit v tygří podobě. Muži mohou také ženy vozit na svých mountech.

Jen tedy... pár věcí autoři přehlédli >:) :
Skutečně moc pěkná pozice, nemám pravdu? :D
Schválně, jestli si všimnete toho detailu :P
Toto byl pravděpodobně můj poslední článek. Jelikož až tohle uvidí chudák Sil, asi mě zabije :D:D:D:D:D Ale když já si to nemohla odpustit! XD

Svatba
Jedna se speciálních sociálních interakcí. Nese značné výhody - například společné questy a podobně. Vím o ní akorát to, že je potřeba si na ni pořídit oblečení a i svatební dárky a podobné serepetičky, které nejsou dvakrát levné. Já osobně upřednostňuji volnou nohu zatím i ve hře, takže jsem se nevdávala. Tudíž bohužel nevím detaily :D
Musím vás ale upozornit, že se vdávat a ženit lze až od 20 levelu a že vám pak bude nad hlavou viset jméno vašeho manžela či manželky. Jo..a mám pocit, že rozvodový agent ve hře ještě není zaveden :D

Speciální interakcí je práce ve skupině.

Pink-Sun (Kurtisan)

Perfect World International- Příručka pro začátečníky - Armor, Zbraně, Fashion & spol.

4. února 2011 v 23:09 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
ARMOR
- jakou budete používat výstroj záleží opět na tom, jakou rasu si zvolíte.

Dělení:

Heavy - armor určený hlavně pro Barbariany a Blademastery. Oba dva při boji velké rány zasadí, ale také sami mohou utržit. Má velkou fyzickou obranu, ale ne až takovou magickou.
Cloth, Arcane - toto je armor magických postav. Týká se to například venomancerů (nejčastěji), cleriků, wizardů a psychiků. Má velkou magickou obranu, ale ne moc vlanou fyzickou.
Light - tento typ armoru užívají hodně assassini nebo archeři. Zkrátka ti, kteří se potřebují pohybovat rychle. Je to taková zlatá střední cesta mezi Heavy a Arcane.

Ze začátku si můžete lepší armor koupit i od Tailora. Já to ale moc nedoporučuji. Armor od něj je "obyčejný" a nemá moc velké hodnoty obrany a podobně. Myslím si, že je lepší čekat, zda vám z nějaké potvůrky nepadne jeho slinější verze.

Silnější verzi poznáte podle toho, že její nápis nebude bílý, ale modrý/fialový. Také u něj budou připojeny hvězdičky. Jedna hvězdička je vcelku běžná, dvě jsou vzácnější a tři už obtížněji získatelné. Pokud si ale chcete armor kupovat a nečekat, až něco zázrakem spadne, pokuste se najít takový s hodně hvězdami - i když si asi trošku připlatíte. Bude vám lépe sloužit a také se bude lépe prodávat, až bude pro vás už moc slabý. Je také dobrou alternativou místo legendárního a twilight armoru.

Legendární a Twillight armor - jsou hodně obtížně vyrobitelné. Je možná i výhodnější je koupit, ale stojí většinou hodně peněz. Mají ale lepší atributy než zbraně a armory na stejném levelu, ale obyčejné. Dobrou a levnější alternativou jsou tříhvězdičkové zbraně a armory.

ZBRANĚ
Zde není moc co psát, platí prakticky to samé, co u Armoru. Tři hvězdičkové jsou dobrá alternativa k Twillight a Legendary. Napíšu vám zde jen zbraně, jaké je možno užívat. (Jen tak pro přehled :P)

→ Meče (užije hlavně blademaster)
→ Sekery (užije hlavně barbarian)
→ Magické meče (venomancer, cleric, wizard...)
→ Luk a šípy (hlavně archer)
→ Magický koutouč (venomancer, cleric, wizard...)
→ Magické žežlo (venomancer, cleric, wizard...)
→ Dýky (pouze assassin)
→ Orb (pouze psychic. Pokud si jej nedokážete představit, podívejte se níže. Vellus jej drží v ruce :D)


FASHION
Můj milovaný Vellus :) No jestli mu to nesluší? :D

Móda, resp. Oblečení je po herní stránce naprosto k ničemu. Je pouze na okrasu a stojí nehorázné peníze. Můžete si ji koupit buď za reálné peníze v Boutiqu nebo od ostatních hráčů za herní peníze.

Přibližné ceny v boutiqu:
(Gold - měna v boutiqu, 3 Goldy / 140 Kč v reálu, kurz se mění)

Vršek ( top, vršek plavek ) - 3/4 Goldy
Spodek (sukně, kalhoty) - 3/4 Goldy
Boty - 2 Goldy
Rukavice, návleky - 1/2 Goldy

Komplet, který zastane vršek i spodek - 6/7/8 Gold

Ceny hráčů jsou velice individuální. Vršky a spodky se buď blíží milionu nebo stojí miliony hned dva nebo tři. Návleky stojí pár tisíc, pod 500 000. Boty naopak trošku přes. Komplety jdou klidně i do 4 milionů nebo 5-ti.

MOUNTI
Jsou zvířata, na kterých je možno jezdit. Jejich cena je jen výjimečně pod 10 mil. Záleží na rychlosti pohybu a zjevu.


Pink-Sun (Kurtisan)
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
Questy
Skilly
Genie
Vaše postava
... a další ...

ZPĚT NA PŘÍRUČKU PRO ZAČÁTEČNÍKY

Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Genie

4. února 2011 v 22:38 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
Co je to genie?
Je to malá potvůrka, která vám bude kroužit kolem hlavy a pokud se s ní naučíte zacházet, může vám velice pomoci, když budete mít v boji potíže...

Jsou celkem tři různé typy:

Zelená - léto
Modrá - zima
Oranžová - podzim
Růžová - jaro

Já osobně v nich nevidím prakticky žádný rozdíl. Vždy se budou vyvíjet podle toho, co je naučíte...liší se asi více či méně, hlavně vzhledově a také rozdělením bodů jejich vlastností. Každá začíná s jinými atributy.

A zde máte jejich přehlídku :)
:

→ Původní zdroj obrázků (jsou ve větší velikosti) http://www.ecatomb.net/pwi/genie.php
Máte tři možnosti, jak ji získat : Quest, koupě a případně dokonce výroba. Postup mi ale není znám..

Když přijmete hned ze začátku Quest: Birth of a new age (je fialově) tak akorát zajdete za NPC Watcher of The Earth. Odklikáte jeho řeči a máte vílu úplně bez námahy. Jen...funguje to na principu náhody, takže si nemůžete vybrat...

Pokud naopak vílu koupíte, tak budete potřebovat 3 Mirage Celestones. 1 se dá koupit za 10 000 coinů (měna ve hře) od hráčů (možná trošku více...), anebo různými Questy. Případně ještě vyrobit z celestones, které budete sbírat po celou dobu své existence Questy. Mirage celestone můžete vyrobit buď právě z oněch celestones, nebo naopak z kamenů : Celestone of Heaven, Celestone of Earth a Celestone of Human - taky získáte za Questy. Lze koupit ještě od hráčů, což je snad málem i výhodnější než ta celá námaha :D

- Doporučuji ale první způsob, tedy náhodu, protože čím dříve začnete Genii cvičit, tím lépe. Naopak na vyšší úrovni to bude čím dál tím horší. (Můžete ji totiž čas od času přiživit svým EXP, a na vysokých levelech je vám každé % nehorázně cenné. Jo, jde to, ale bude vás to zkrátka brzdit…). Takže si myslím, že je radši lepší nechat volnou ruku náhodě, než čekat X levelů na to, až si jednu z nich koupím...


Bohužel mají ale tito malí mizerové i nevýhodu - staminu. To je vlastně jejich magická síla. S každým útokem se trošku vyčerpá a jde ji doplnit pouze užitím speciálních kamenů. (Nejznámější je perfect stone, který se dá zakoupit za vcelku rozumnou cenu. Jen je tedy bohužel na houby, že je jich potřeba koupit hodně, aby to k něčemu bylo.) Já osobně používám svoji vílu spíše jako takovou milou kabelku. Umí pár skillů pro případ, že bych se dostala do úzkých. (Používám skill Earth-Quake - odhodí nepřítele a vy máte šanci vzít rychle roha) Ale je dobré s jejími útoky šetřit.

Víla také časem roste a vyvíjí se. Jenže opět bohužel - vývoj je závislý na tzv. lucky-points - a kolik jich získáte je otázka čisté náhody. Může se vám tedy klidně stát, že budete na levelu sto, vaše víla sice taky, ale bude vypadat stejně jako na levelu 1. Lucky-Points ovlivňují také to, kolik skillů se víla může naučit. V principu se ale asi nejvíce hodí skilly urychlovací nebo takové, které vám pomohou se jakkoli zachránit před nepřítelem - od toho jsou genie, k záchraně pozadí. Skilly genií se dají koupit a vylepšovat opět u NPC Watcher of The Earth.

Nicméně...já osobně bych řekla - kašlete na to, hlavní je, že vám kolem té hlavy bude něco kroužit a že to vypadá jako level 1 je vcelku jedno. Víly jsou totiž i na tom levelu vcelku pěkné :)


Perfect World International - Příručka pro začátečníky - Skilly

4. února 2011 v 19:40 | Pink-Sun (Kurtisan) |  PW - Příručka pro začátečníky
Skilly

Skill je vlastnost, která využívá MAG. Jsou k dispozici pro všechny rasy. Jsou velice užitečné v boji, jelikož ubírají nepříteli mnohem více zdraví, než pouze čistá zbraň. Každá rasa má na začátku nějaký základní skill. Během hry může získavat další a zároveň je vylepšovat.

• Dělí se na:

AKTIVNÍ:
- To jsou většinou bojové skilly, které nějakých způsobem slouží k naklepání budky nepříteli.

Aktivní skilly získáte u různých NPC...podle toho, do které rasy patříte. Nebudu vám je tady složitě popisovat...co prostě vypadá podobně jako vy, je váš šéf. Jsou tak nápadní, že se nedají skoro vůbec přehlédnout. Nejčastěji je to třeba : "Jméno" the Cleric, anebo Assassin Master "Jméno" a podobně.. (kdyby ale náhodou, naleznete je v článku Základní NPC)

PASIVNÍ:
Zde se řadí skilly na výrobu zbraní, léků, brnění a náhrdelníků. Rovněž jsou zde skilly, které nějakým způsobem vylepšují vaše dosavadní schopnosti. Rychlost letu a podobně.

U těch výrobních je to ale horší. První stupeň získáte přijmutím stejnojmenného Questu u Eldera (Hlava každého města). Pak, když jej splníte, musíte úroveň navyšovat už tím, že budete vyrábět. Až nasbíráte 10/10 bodů, tak můžete jít opět za Elderem a zvednou si u něj za poplatek úroveň. Výrobní skilly jsou: na výrobu armorů, léčiv zbraní nebo talismanů.

Všechny skilly stojí peníze a taky Spirit! Spirity budete získávat během hry a neměly by vám nějak moc často docházet…když se to stane, musíte počkat, až získáte další. Většinou to ale moc dlouho trvat nebude. Taky…čím vyšší skill - tím větší cena...na to se psychicky připravte…

- Jsou zde ale i skilly "Transformační". Tyto skilly ale nemají všechny rasy.
Naopak je mají pouze :

♦ Barbarian → tygr,
♦ Venomancer → liška
♦ Assassin a Psychic → mořská žena či muž

Pomocí těchto skilů mohou uvedené rasy měnit podobu. Přináší jim to výhody - rybí muž a žena plavou velice rychle pod vodou, naopak tygr a liška jsou méně zranitelní než v lidské podobě.

Pozn: • PANEL SKILLŮ:
(Libovolné umístění)

Obsahuje vámi zvolené skilly z nabídky. Můžete s ním manipulovat, tedy ho přesunovat po obrazovce či jej natáčet tak, jak vám vyhovuje. Jednotlivé skilly se aktivují dvojitým poklepáním. Do panelu se přidávají přetáhnutím myši ze seznamu s skillů (vysvětleno v  náhledu herní obrazovky v příslušném článku) a odstraňují se přetáhnutím mimo panel.

Pink-Sun (Kurtisan)