...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Pure Horror (Recenze)

26. února 2011 v 17:14 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Recenze - TR Amatérské levely
Zkuste si jednoduše a stručně zahrát tuto perličku. Předem ale upozorňuji, že toto není níc pro milovníky relaxační hudby, nedej Bože lekavé lidi. Během hraní vám bude nejspíše tuhnout krev v žilách. Pokud se ptáte, jak na to jen takový mírumilovný tvor jako já narazil, tak mi věřte jedno - vy to vlastně ani nechcete vědět, viďte?

Dobře, špásy stranou. Už na samotném počátku tohoto amatérského levelu vám zatrne. Čtěte: Okamžitě vám bude jasno, že tady asi moc vodopádů a krásné krajiny nebude. Ale nebojte, pokud se opovážíte přesto kliknout na start, tak to pak už půjde úplně samo.

Po celou dobu vám bude nahánět hrůzu naprostá a totální temnota. Světlic máte sice požehnaně, ale problém je, že jejich počet rozhodně není nekonečný - což pro vás znamená pouze další důvod nemít klid. Ostatně, ono to není moc příjemné ani z toho důvodu, že během celé hry si budete připadat úplně stejně, jak když se v noci probudíte, protože potřebujete dojít na WC - ano, bude to ještě horší - nejste totiž jediný tvor, který se temnotou pohybuje. Ale co ještě hůř - vy v té tmě nevidíte, narozdíl od těch "dalších". Ti ale rozhodně nemají v plánu si s vámi dát šálek Earl Grey. Toho, že byste se neměli možnost zde patřičně myšlenkově realizovat se nebojte. Příležitostí budete mít dosti - tedy za předpokladu, že budete schopni myslet. (Muhahaha...jsem zlý tvor!) Háček je ale v tom, že i když příjdete už na to, že se dveře otevírají pákou, tu páku desetkrát přejdete, protože byla v nejtemnějším koutu místnosti.

Co patří mezi silné/slabé (jak pro koho) stránky levelu je fakt, že je naprosto nepřehledný. Z velké části za to může ona temnota. Můžete se vsadit, že pokud někam vlezete, nebudete mít naprosté ponětí, kam jste vylezli - i když jste na tom místě už byli. Všechny kouty jsou si odporně podobné a vše vypadá tak nějak stejně - stejně děsivě. Připravte se na to, že během hraní vás postihne párkrát infarkt. Budete se pomalu bát vlézt do jakékoli místnosti
bez světlice a bez vytažených pistolí. Ale je tu dilema. - Nelze mít v ruce obojí naráz. V levelu na vás čeká tolik lekacích momentů, že by se lekl i hrabě Drákula osobně a vy byste ho museli křísit.

Hru začnete kdesi v temném, skoro sklep připomínajícím prostředí. Se spoustou dveří. Všechny vypadají (překvapivě) stejně. Co se za nimi ukrývá? Ale no tak! Nebudu vám přeci kazit radost - na to přijdete sami :P A hádejte, koho budete hledat. Lařinu maminku. Ano, to je už samo o sobě horor, že ano? XD

Nebojte se, že se budete lekat pouze těch pár "sympatických tvorečků", kteří se na vás už teď těší. (Slyšíte, jak jim o sebe cinká příbor?) Skvěle zvolený hudební doprovod zazní vždy v nejlepší okamžik, takže nejednou strnete na místě hrůzou. A protože je často potřeba pohotové reakce - Load Game. ( pro nás zasvěcené: tolik milovaná F5tka :D:D )

Jedná se o velice zdařilý amatérský level. Někdo by ho možná označil za obyčejný horor, ale já mu říkám : skvěle zpracované a velmi atmosféricky pojaté, zajímavé téma. Autorovi se podařilo vystihnout temnou atmosféru, která s přibývajícími úrovněmi jako by rostla. Napětí stále stoupá, člověk si nikdy nemůže být ničím jist.
Po technické stránce jsem byla ohromena texturami a i designem úrovní. Tedy spíše "místností". Při postupem prostředími sice vše vypadá stejně temně, ale přece jen cítíte, že jste se dostali dále - do trošku jiné lokace. Hudební doprovod - perfektní. Možná jedinou nevýhodou levelu je skutečně ta šílená nepřehlednost a i dosti velká obtížnost. Já sama jsem ho nedohrála zcela do konce, přiznávám se....O_o

Co říci na závěr? Že se jedná o level, který rozhodně doporučuji (pokud jsem tedy všechny neodradila o_O) a považuji ho za skutečně pěkně zpracovaný, i když zatraceně obtížný. Proto rovněž radím, podívat se do návodu, když se zaseknete ( i s ním je to hodně těžké), protože na řešení by se jen tak rychle asi nepřišlo.

A ještě něco. Rozhodně nehrát před spaním!!!! (Nebo jo, ale pak neříkejte, že jsem vás nevarovala, až se budete pod peřinou klepat, jak krocan bez peří :P)

►►► DOWNLOAD ◄◄◄MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT TAKÉ:
• Screenshoty z levelu
Další mé recenze


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 4. dubna 2011 v 17:43 | Reagovat

Jo tuhle lahůdku jsem hrála xD

2 tygricecici tygricecici | 4. listopadu 2011 v 20:12 | Reagovat

znám horší - amnesia - pád do temnoty, tam nemáš zbraně, všude černo a když už uvidíš světlo, přijdeš na to že vlastně potřebuješ jít do tmy protože tě honí hrozitánská obluda, ale zase v té tmě nesmíš bejt dlouho jinak ten chlap se kterym hraješ dostane infarkt nebo se zblázní :-P

3 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 5. listopadu 2011 v 1:05 | Reagovat

[2]: Jo, tak to teda nevím, jak bych vydržela...nakonec by mě z toho švihlo taky XD XD A to je teda posera chlap :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama