...a vše okolo...
Angel of Darkness a další..
Perfect World a další...
Tomb Raider, Amatérské TR Levely a další hry...
Historie, dřívější designy, informace, spřátelené stránky..
Pár informací o mně a kontakt :D16. červen 2012

♦ Aktuálním problémem je poněkud mimo počítač, kt. nejsem schopná pořád nějak efektivně řešit, ale pracuje se prosím na tom :D:D Snažím se pracovat na článku, který
je ale bohužel takto pořád relativně v plenkách... Oo
Pink-Sun (Kurtisan)
ZALOŽENA STRÁNKA BLOGU NA FACEBOOKU!!

Perfect World International - Jakou rasu a povolání si zvolit?

23. srpna 2011 v 18:49 | Pink-Sun (Kurtisan) |  Perfect World

Sama jsem si založila asi miliardu postav, vyzkoušela prakticky všechny rasy a povolání, abych došla k závěru, že jsem si to vlastně mohla celé ušetřit, kdybych na začátku trošku přemýšlela. Je opravdu dobré si pečlivě promyslet, co od své postavy vlastně chcete a hlavně - pro začátek vám stačí jedna. Můžete si třeba udělat druhou, ale jen do "zásoby". Nesnažte se hrát za dvě postavy zároveň (nedej Bože více) hned na začátku. Nebudete to prostě zvládat. A hlavně se vám budou plést jejich skilly. Pak budete chtít na Psychikovi například oživovat nebo posílat peta jako já :D Proto, než to celé dostanete "do ruky", spokojte se s jednou postavou a vytáhněte si ji výše. Pak také bude schopna pomoci vaší slabší...

1) Magický či fyzický typ?

V první řadě: Skutečně si uvědomit, co vlastně chcete. Což znamená, zda chcete spíše mlátit nepřítele základním útokem a fyzicky na férovku či magicky a na dálku. Ve hře narazíte jak na fyzické, tak magické nepřátele. Fyzický typ jede hlavně na počet normálních úderů, než na skilly. U mágů je to přesně naopak - musíte si hlídat, co kdy užít. Fyzický typ tedy v běžné praxi hodně snese, ale nesmí narazit na magického nepřítele. Magický typ u většiny monster dostane na zadek. Musí se tedy snažit je zlikvidovat dříve, než se k němu dostanou. U magických je naopak v pohodě zase on.

Magické typy: Wizard, Cleric, Mystic, Venomancer, Psychic
Fyzické typy: BladeMaster, Archer, Seeker, Barbarian, Assassin

Jediná výjimka je Archer, který, ač jde na útok hlavně fyzicky, útočí z dálky. (šípy) Dokonce i Seeker má několik skillů, kterým hodí na nepřítele škodu z dálky, ale pak to nakonec stejně většinou skončí na férovku. Některé typy, které mám ve fyzických, taky někdy užijí nějaké "kouzlo", ale hodnotím je podle toho, co dělají většinou.

2) Ženská nebo chlap?

Dobře, tohle zní asi poněkud pošahaně, ale taky je to dost základní věc. Zdaleka totiž neplatí, že hráč má postavu stejného pohlaví, jako je on sám. Mužská postava může nosit ženskou či ji svézt na mountovi. Opačně to ale nejde. Pokud tedy budete hrát za ženskou, může vám pomoci chlap, který je výše tím, že vás třeba přenese. Nicméně, pokud hrajete za chlapa, nemůžete s takovou pomocí počítat - všude budete muset po svých. Ale zase, můžete pomoci hráčům, co hrají za ženskou, až se dostanete výše, právě tak, jak jsem popsala. Faktem ale je, že chlapi to asi mají přece jen těžší, protože ženským většinou okamžitě chlapi (kteří nejsou v reálu ženská jako já XD) strkají nějaké dárečky či nabízejí pomoc. A proto spousta chlapů vyčůraně hraje za baby. A taky, aby se měli na co koukat. Na můj případ, tedy ženskou, co hraje za chlapa, narazíte velice zřídka. (Což nechápu, já se chci taky mít na co koukat! :D)

Všechny rasy mohou být žena nebo muž, kromě... → Venomancer - pouze žena / Barbarian - pouze muž

3) Vzhled, aneb grafické zázemí

Někomu může připadat nepodstatné, pro někoho zásadní věc. První tři rasy (Elfové, Lidé, Nezkrocení ) jsou ve hře už od jejího vzniku. Poté se přidali Tideborn, nejnovější jsou EarthGuardi. Tímpádem logicky...čím mladší rasa, tím lepší grafika. Pokud máte rádi barevnost, jsou pro vás dobří Rybouni nebo Guardi. Pokud, dámy, chcete slintat nad kostrou své chlapské postavy, opět Rybák. Guardi mají moc pěkné oči a vypadají reálně, těla mají ale tak trošku jako panenky. Popravdě pouze rybí chlapi mají vcelku "reálné tělo". Guardi to nicméně dohánějí v obličeji. Pánové, pokud chcete slintat nad svojí ženskou postavou, je zcela jedno, jakou si vybere - vyjde to tak nastejno. Elfka, člověk a Veno jsou na podobné brdo - ženské jsou vlastně stejné, pouze Veno má ouška a ocásek, Clerik křidýlka na hlavě. Chlapi Elfové a jim podobní, mají tělo něco mezi Rybounem a Guardem. Není to úplně panenka, ale taky ne super reál. Guardi a Rybouni mají ale omezení možnosti úpravy vzhledu. Rybounovi v životě neobstaráte vousy, Guard je má zase předepsané. Rovněž líčení nelde měnit. Zato mají ale Tideborni a Guardi speciální brnění. Rybouni základní na začátku, a pak ještě pár dalších, ale ta jsou hodně těžko získatelná. Stejně tak mají brnění i Guardi, ale je ho více. Rybáci se musejí více přizpůsobit tomu, co se nosí "normálně". A první tři rasy mají brnění všichni stejné, standartní. Co se meditace týče - opět velice podobná u prvních tří ras: zářivá koule. Rybáci se během meditace mění do své původní formy, takže je výsledkem obrovská barevná vodní bublina s Rybounem uvnitř. Či Rybounkou. Guardi se při meditaci zase nechají obrůst květy. Jak vidíte - i zde je rozdíl. Vcelku záleží na tom, co se vám zdá sympatické nejvíce.

4) "Zodpovědnost", žádanost

Dříve či později se dostanete do situace, kdy se budete muset alespoň na krátkou dobu dát dohromady s hráči okolo. A zde se začínají dělit úlohy...

Barbar, BladeMaster - oba jsou ti, co razí jako první cestu, aby na sebe přebrali škodu.
Venomancer - pokud není ani BladeMaster, ani Barbar, většinou zastanou jeho funkcí svým petem, jinak jejich pet pomáhá útočit. Díky skillu doplnění many a zdraví se tak rychle nedostanou do problému.
Mystic - platí pro něj přibližně to, co pro Veno. Jen já osobně bych tedy jeho petovi tolik nevěřila, co se výdrže u silnějších bossů týče. Kromě tohoto, ale i může částečně zastat Clerika, pokud ten v týmu chybí. Faktem ale je, že tohle vede nejčastěji k tomu, že si ostatní hráči myslí, že budete tankovat, healovat a ještě útočit. Mystic sice healovat umí, je schopen vám dát buff, který vám umožní oživení, pokud umřete, ale pokud vám buff vyprší, on vám zapomene dát nový a umřete v této situaci, může vás oživit už jenom Clerik. Mystic rovněž nemá šanci plně zastat Clerikovu roli. Sice je jeho heal rychlejší, vlastní i plošný, ale mívá hodně problémy s manou, protože jeho peti jí opravdu hodně žerou. Také na pety vcelku rád chytá okolní potvory.
Archer - v partě se vždy spíše postaví co nejdále a do nepřítele pere šípy. Dává mu sice ne až tak obří, ale zato konstatní škodu.
Psychic - stejně tak se postaví co nejvíce dozadu, ale dává opravdu pěkné pecky. Proto mu hrozí, že přebere nepřítelovu pozornost, pokud si nedá pozor. Musí si vcelku dost hlídat, co dělá a jaká je situace na bojišti. Rozhodně by neměl zaútočit první, pokud se nejedná o nepřítele, který dává magickou škodu. Je rovněž schopen nárazově zachránit situaci healem, ale ten je relativně pomalý v účinku a hlavně lze použít jen jednou za čas - takže pokud zemře u bosse Clerik, nepočítejte s tím, že on to zachrání, protože může healovat je jednou za jistou dobu.
Assassin - vrhá se dopředu hned v závěsu za BladeMasterem či Tankem. Neopatrní Assasini ale dost rádi chytají potvory z okolí, když si pobíhají okolo, jelikož se "nudí". Jsou totiž jedni z těch rychlejších. Pokud ale bude stát na fleku a útočit jen na to, na co má, tak vše bude v pořádku. V útoku je totiž ještě rychlejší, než v pohybu.
Cleric - bez něho by prostě všichni byli v háji. Healuje na několik způsobů - plošně, jednotlivě, oživuje. Pro partu je vždy důležité ho chránit. Pokud umře Cleric, může se jít zbytek klouzat. Nicméně, Cleric není všemocný a pokud je parta banda pitomců, kdy se každý chová jak nemá - vy to v důsledku jako Cleric nemáte prostě šanci uhlídat a oni si umřou, může se stát, že to budou házet právě na vás, že "jste to nestihli, přitom oni vše dělali dobře".
Wizard - postavit se dále a útočit. Má sice heal, ale jen jemný, takže to opravdu moc zachránit nemůže, když není v blízkosti Clerik.
Seeker - zvláštní to tvor. Je schopen buď tankovat či jen dávat škodu. Pokud není BladeMaster či Barbar, skončí jako tank právě on.

Kdo je vždy stoprocentně žádán: Barbar, BladeMaster, Cleric, Assassin
Kdo se sejde: Seeker (může sloužit jako tank), Mystic
U koho to není až tak horké: Archer, Psychic, Venomancer, Wizard

PROČ?
Pro partu je vždy hlavní součástí tank a healer. Assassina většinou chtějí, protože je to rychlá potvora, která zabíji svižně. Nejžádanější ale je na vyšších úrovních. Pokud se jim podaří získat dobrou výbavu, mají šíleně rychlý útok a tímpádem nepřítele práskají tak rychle, že on ani pořádně nestihne něco udělat. Damage Dealeři jsou přibírání do party, aby to šlo "rychleji". Pravdou je, že v partě by být opravdu DD měl, jen hodně těžko naleznete inzerát, že někdo hledá třeba psychika na BH59...

"Nejzodpovědnější práce" : Barbar, BladeMaster, Clerik, Assassin (na vyšší úrovni)
Zodpovědné: Mystic, Veno (nutno hlídat peta)
Zbytek je zodpovědný hlavně sám za sebe a taky samozřejmě za to, držet se tam, kde má. Pokud se raději držíte zpátky, tak zvolte nějakého na dálku.

Pozn. Pokud se ale stane, že se jedná o magického bosse, tak se to celé obrátí. Naopak se budou fyzické typy ohlížet po magických, jelikož Barbar, který se snaží tankovat čistě magického nepřítele, se docela může zapotit - i s Clerikem za zadkem.

5) Finanční a herní náročnost

Veno je jednozačně nejlevnější a taky schopno nejvíce vydělat díky petovi. Na hraní je vcelku snadné, jelikož se o vše stará ten pet. Další vcelku snadný je Mystic, opět díky petovi. Jen tedy musí asi více investovat do skillů, jelikož přece jen ovládá healování, ale má hodně problémy s manou. K oběma by se ale pokud možno neměl nepřítel ani přiblížit. Archer je vcelku fajn, ale je docela o nervy kupovat pořád šípy, i když pravdou je, že vás to nezruinuje. Archer by měl být rovněž schopen zabít potvoru rychleji, než příjde. Jinak jsou vcelku otravné. Nevýhoda je, že jeho křídla žerou taky manu, takže asi budete muset obstarat jiná nebo budete pořád padat jako mrtvá kachna z nebe. Také moc nepoužívá skilly, jelikož ty ho někdy spíše zpomalí, než pomůžou. Clerik se ze začátku jeví hodně fajn, ale časem zjistíte, že je naprostá nutnost zabít potvoru dříve, než se k vám dostane - je totiž děsný čaj. Jeho jedinou záchranou je, že se umí healovat. Stojí to ale opět manu. Časem taky budete vyhazovat asi dost nekřesťanské peníze za MP doplňovací lahvičky, protože na udržení některých podstatných skillů vám prostě vaše normální zásoba many nebude stačit. A také "Umírání patří k popisu práce clerika." Alespoň, že ta křídla mu nežerou manu. (Tedy, žerou, ale tak rychle se regeneruje, že to vypadá, že ne, tedy to nepocítíte.) Assassin je sice rychlý, ale brnění na pokročilý level (90+) je opravdu otřesná pálka. Jeho cena jde do stovek milionů coinů, takže je assi pro začátečníky dost velká sebevražda. Taky ze začátku si s ním užijete, protože bude dostávat dost po zadku. Barbar je podle motta, mlátit a mlátit. Vletí na nepřítele a mlátí, dokud ho neumlátí. Pomalu, zato učíně a zdraví mu ubývá dosti pomalu. BladeMaster je sice trošku křehčí, ale taky vcelku hodně kope donepřítele. Oba ale vyhodí dost peněz za opravy, což je většinou u heavy armoru, který oba užívají, pravidlo. Psychic dává hodně velké rány, většinou sejme nepřítele dříve, než se k němu dostane. Někdy mu ale hapruje zásoba many a pokud se nepřítel k němu dostane, je to vcelku hodně velký problém. Jediná záchrana jsou ochrané skilly, takže podle motta" Zalézt do krunýře a modlit se." Osobně za něj hraji jako za hlavního a musím říct, že se mi za něj hraje asi nejlíp. Nesmí vám ale vadit, že bez "svojí koule" nezautočí nijak - každá jiná zbraň je mu k ničemu. Wizzard je nejspíše něco jako Psychik. Funguje na docela podobném principu, jen si nejsem jistá, jaké dává rány. Nepřítele ale likviduje dost obstojně. Seeker kombinuje boj na dálku a na blízko. Je to něco jako třetí typ tanka, skoro se dá říci, že to je BladeMaster, který ale skutečně užívá meč. (Protože pro BM jsou vhodnější jiné zbraně) Faktem ale je, že nic jiného, než ten svůj jeden meč nebo dva meče užít nemůže, protože jeho skilly jsou navázené na ně. Některé jeho skilly také žerou mirage celestones (jeden stojí 10k), což vcelku dost lidí dokáže odradit. Jedná se ale hlavně o skupinové skilly.

6) "Samostatnost"

Rasa, která si se vším poradí sama je jednoznačně Veno. Zvládne hodně minibossů, ale do instancí a na tužší kousky budete pomoc stále ještě potřebovat. Velice podobně na tom je i Mystic, který má oproti Venu nesmírnou výhodu v tom, že když to náááhodou nevýjde a vpadne na něj nepřítel, může se ještě tím healem zachránit. Cleric jako takový, je opravdu šííílený čaj. Hrozně málo vydrží, ale jak již řečeno - má heal. Jen tedy, ne vždy to výjde... Psychic, Wizard, a Archer jsou na tom vcelku podobně. Útočí na dálku a jejich hlavním zájmem je zlikvidovat nepřítele dříve, než k nim dorazí. Psychikovi se to daří velice dobře, Archerovi vcelku také, ale někdy to přece jen uteče, stejně jako Wizardovi. Psychovi to uteče sice jednou za 20 let, jelikož dává velké rány, ale pokud jo, asi to nerozchodíte, pokud nevíte, jak nejlépe zahnout kramle. BladeMaster a Barbar hodně dají, ale taky sami hodně koupí. Barbar je vysloveně mlátící mašina, která mlátí hodinu, než něco skolí, ale nevezme tak velké škody jako BladeMaster, který tu potvoru má sice dole rychleji, ale taky to více schytá. Oba jsou ale vhodní na tankování a podobně, nicméně, s doprovodnou pomocí Clerika na bosse asi taky sami nestačí. (Pokud nejsou znatelně větší level) Seeker je podobný případ jako ti dva, akorát, že teda máchá obřím mečem. S Assassinem je hrozný kříž z počátku, pak naopak začne být postrach. Časem, pokud má dobrou výbavu, může zabíjet i sám bosse (nižšího levelu), třeba i hodně těžké, protože je prostě zlikviduje dřív, než oni stihnou říci popel.

Zkrátka. Pokud jste těžce nekolektivní typ achcete si pomoci v 70% případů sami: Veno, Mystic
Pokud máte chorobnou potřebu pomáhat: Mystic, Clerik, (Psychik - ano, umí heal, ale omezeně)
Pokud vám nevadí, že s bossem budete asi potřebovat pomoc: Všechno ostatní, včetně ale Clerika

Nuže, víc mě nenapadá. Upozorňuji, že se jedná o můj subjektivní názor - můžete mít dojem stejný, nemusíte. Kdyby vás napadl ještě další aspekt, co by se dal zvážit, klidně řekněte, připíšu :D A ano, někde se opakuji, ale je to zcela záměrné :D

Ještě jedna věc - do instancí na vyšším levelu, což je vcelku řádný zdroj peněz ve hře, je vždy žádán Assassin, BladeMaster a Barbarian. O ostatní moc velký zájem není, ALE - je nutno, aby ten Assassin měl dobrou výbavu, stejně tak ostatní dva a to zrovna levné není.

Děkuji Silovi za doplnění ohledně cleričích křídel a seekerovských skillů :) 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 24. srpna 2011 v 9:35 | Reagovat

Tyjo, tys to dobře rozebrala :) Pro fanoušky hry musí být takový článek poklad... Ale když tak na to koukám, já bych asi byla Asassin :D

P.S. To formátování článků taky nesnáším :D Jsem na to úplně háklivá :D Jeden enter blbě a hned mě to rozčiluje :-D

2 Jeanette Jeanette | Web | 24. srpna 2011 v 9:35 | Reagovat

Jinak - máš u toho krásné obrázky. Upravuješ je v PhotoShopu?

3 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 24. srpna 2011 v 10:13 | Reagovat

[2]: Hehe díky :D Ano a buhaha, už to vypadá, jak má! :D:D:D Jinak já původně taky zvolila assassina, napodruhé, ale pak ani nevím proč, nějak jsem s tím sekla :D

4 Sophi Sophi | 24. srpna 2011 v 14:12 | Reagovat

Jak se zdá tak jsem se sekla povoláním :D
Protože já opravdu netrpím chorobou pomáhat ostatním já chci aby ostatní helpnuli mě a né že já se můžu uhealovat a oni tam čumí a ani si neseknou :-D

5 Scatty Scatty | 24. srpna 2011 v 17:41 | Reagovat

No a ja som sa stala clericom omylom  naprosto mi vyhovuje XD Neni moc náročný, vlastne by som umreť nemala, keby som nebola kryplavá .. :D A páči sa mi zaňho hrať :D Teda, za ňu ^^

6 Lucík tvé SBčko Lucík tvé SBčko | Web | 25. srpna 2011 v 11:36 | Reagovat

Parádní článeček. :-)

7 Xmas Xmas | E-mail | 25. srpna 2011 v 19:59 | Reagovat

Wow. Takovýhle článek je skutečně jak už bylo řečeno - poklad. Je tu zkrátka uplně každá rasa podrobně rozebrána ze všech možných úhlů se svými kladnými ale i zápornými stránky. Myslím si, že to pomůže spoustě hráčů, kteří teprve přemýšlí o tom, že by si PWI zahráli ale na své si tu přijdou i ti, kteří by se naopak o své, již založené postavě rádi něco nového dozvěděli/nebo přemýšlí o založení postavy druhé. Skvělá práce ;-) O_O

8 Lipqa Lipqa | 5. prosince 2011 v 8:53 | Reagovat

Super blog nikde jinde se nedozvím tak podstatné informace o hře (v češtině). Ještě mi tady schází menší slovníček pojmů jako kdo je např. Tank nebo Pet :D
Za odpověď díky. ;-)

9 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 5. prosince 2011 v 17:55 | Reagovat

[8]: Díky za pochvalu, jsem ráda, že se ti stránka líbí :) Snažím se pracovat na rozšiřování obsahu, bohužel ale nemám teď zrovna moc času. Takový článek ale plánuji :)
Tank - to je označení pro barbara, blademastera nebo seekera. Je to postava, která na sebe přebírá škodu a drží ji na sobě, ostatní mezitím na nepřítele útočí.
Pet - je zvíře, které s sebou tahá venomancer. U mystica se jedná spíše jen o skill (což je jen označení pro útok) :D
Já už mám ty pojmy zautomatizované, ale pro někoho můžou být nové, pro mě taky byly :D Alespoň nějaké ty nejzákladnější pojmy se pokusím dát dohromady :D Ono je jich totiž opravdu hodně a sama nějaké ještě asi neznám :D

10 Lipqa Lipqa | 5. prosince 2011 v 18:28 | Reagovat

Super a díky. Některé další pojmy jsem taky neznala, ale ze zbytku článku se daly snadno odvodit až na tyhle. Je pravda že u každé onlinovky jsou ty pojmy jiný :-x Díky moc =)

11 Ejva Ejva | 4. ledna 2012 v 9:34 | Reagovat

Ale je fakt, že když tu hru někdo až tak moc dobře nezná tak je lepší si vyzkoušet všechno a zjistit co mu sedí líp. Já si ze začátku vybrala assassinku protože měla krásný šaty a pěknej vzhled :D. Pak za cleričku, která dostávala na zadeček, veno, blademasterka, mystička, psychic... ale nakonec mi nejvíc vyhovuje seekerka 8-)

12 Pink-Sun Pink-Sun | Web | 6. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

[11]: Já ani nevím, co mi nejvíce sedí...momentálně mám kombinace hlavní psychic, sekundární cleric a assi a každý má něco do sebe. Každý má nějaké plus a mínus, ono jde o to, jaké mínusy člověka nejméně vytočí :D:D

13 Reira Reira | 12. srpna 2013 v 18:06 | Reagovat

taky ráda hraju za chlapy, koukat na ženskou je nuda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama